A TUDOMÁNYRÓL ÉS A KUTATÁSRÓL
21.05.2018 - Vox Populi
počet přečtení: 1515
vytvořeno 21.05.2018, upraveno 21.05.2018
„A tudomány fél némely határt átlépni, pedig ezzel segíthetne az embereknek. A tudomány némely határt nem fél átlépni, pedig jobb lenne, ha visszafogottságot mutatna.“
- idézet a tudomány határain túlmutató gondolatokból.
|
A tudomány és a kutatás az emberiség fejlődésének fontos részét képezik, és elősegítik az emberi élet előmozdítását és javítását. A "magasabb erkölcsiség" szerint kell cselekednünk és a tudományos kutatások eredményeinek az egész emberiség javát kellene, hogy szolgálják.
Ezért a tudomány fontos feladata a világunk szabályainak megértése, megismerése. A tudománynak lehetőséget kell biztosítania arra, hogy az emberek a természettel összhangban éljenek. Amennyiben a tudományos kutatás bolygónk határain túl zajlik, a tudománynak lehetővé kell tennie, hogy az emberek megértsék a kozmikus törvényeket és segítsék őket abban, hogy azokkal összhangban éljenek.
Vajon napjaink tudománya szolgálja-e az embereket és vajon összhangban van-e a természettel és a világegyetem törvényeivel ? Egyes tudósok úgy vélik, hogy játszhatnak a természet törvényeivel anélkül, hogy köteleznék magukat az önkorlátozásra illetve az etikai és erkölcsi határok tudatosítására. Sok tudós a tudomány nevében túllép ezeken és számos kísérletet a felelősség szükséges vállalása nélkül hajt végre.
Néhányan még az anyag és az élő szervezetek mikroszkopikus „szerkezetével“ is kísérleteznek, hogy véletlenszerűen megváltoztassák őket és teljesen természetellenes formákat hoznak létre - lásd például a géntervezést és a géntechnológiával módosított szervezeteket (GMO).
Az alapvető emberi jogokat nem gyengíti egy ilyen megközelítés? És hogyan védhetjük meg magunkat?
Ezeken az oldalakon tehát a tudomány és a technológiai fejlődésének veszélyeire összpontosítunk, függetlenül attól, hogy milyen következményekkel járnak az ilyen lépések az emberiség számára.
Éppen ellenkezőleg. Sok környezetbarát energiaforrás, a hagyományos állattenyésztési és növénytermesztési módszerek jelentősen csökkenthetik a környezetszennyezést és javíthatják az életminőséget. Néhány találmányt és felfedezést - melyek az embereket egy értékesebb élethez segíthetnék - méltatlanul figyelmen kívül hagynak vagy szándékosan eltitkolnak.
Az összes tudományos találmány azonban nem változtatja meg azt a tényt, hogy lényegében csak a természetes törvények hatásainak felfedezéseiről van szó, amelyek már régóta léteznek és az emberiség csak megtanulja és használja azt!
A fejlett civilizációk a törvények elismerésének és tiszteletben tartásának az útját járják a társadalomnak a világba és a környező természetbe való harmonikus beilleszkedésén keresztül, ahelyett, hogy megpróbálnák megváltoztatni azokat. A természeti törvényektől való eltérés hosszú távon katasztrofális hatású.
A fejezet fő témáiról
-
Mi is a tudomány és mit értünk rajta?
-
A tudomány nagyszerű szolga, de gonosz mester
-
Új technológiák
-
Régi civilizációk, tudományos életük és bölcsességük
-
Hogyan éljünk a természetes és kozmikus törvényekkel összhangban?
Csatlakozzon hozzánk! Kérjük küldje el ajánlatát és az együttműködésre vonatkozó javaslatait.
Köszönjük mindazoknak, akik már megtették ezt és csatlakoztak hozzánk!